Juventus ma 75 punktów i pewnie prowadzi w Serie A - ma siedem punktów przewagi nad wiceliderem Lazio Rzym. Atalanta jest trzecia z 66 "oczkami", a czwarty Inter Mediolan ma 65.

Zespół z Bergamo spisuje się ostatnio znakomicie. Bilans jego ostatnich 14 meczów ligowych to 13 zwycięstw i remis. Od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa nie stracił jeszcze ani jednego punktu, a pokonał m.in. Lazio i Napoli.

Od początku sezonu podopieczni trenera Gian Piero Gasperiniego zdobyli 85 goli. W najlepszych pięciu ligach w Europie (Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy) pod tym względem równać się z nimi mogą tylko dwie ekipy: Bayern Monachium, który w 34 spotkaniach zakończonego już sezonu uzyskał 100 bramek, oraz Manchester City - 86 trafień w dotychczasowych 34 kolejkach.

Ponadto w swoim debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów Atalanta zakwalifikowała się do ćwierćfinału. Piątkowe losowanie wyłoni jej rywala, z którym zmierzy się w Lizbonie.

Juventus przystąpi natomiast do sobotniego spotkania w Turynie, zaplanowanego na 21.45, po porażce z AC Milan 2:4. Po 60 minutach to "Stara Dama" prowadziła 2:0, ale w końcówce zupełnie straciła koncentrację.

"To było zaćmienie, które trudno wyjaśnić. Musimy natychmiast skupić się na następnym meczu. Jeśli gra się co trzy dni w okolicznościach, które są trudne dla wszystkich, trzeba być silnym i patrzeć w przyszłość. A zrobimy to z optymizmem, opierając się na pierwszych 60 minutach"

- powiedział po wtorkowym spotkaniu trener Juventusu Maurizio Sarri.

Dodatkową presję na "Starą Damę" może nałożyć Lazio, które zakończy swój sobotni mecz w Rzymie (godz. 17.15) z Sassuolo przed pierwszym gwizdkiem w Turynie. Jeśli wygra, zbliży się do lidera na cztery punkty, jednocześnie powiększy do pięciu przewagę nad Atalantą.

Inter, który w czwartek tylko zremisował z Veroną 2:2, podejmie Torino w poniedziałek o 21.45.

Sześć spotkań tej kolejki zaplanowano na niedzielę. W najciekawszym, również o 21.45, szóste w tabeli Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, zagra u siebie z siódmym Milanem. Zespoły te mają, odpowiednio, 51 i 49 punktów i uwikłane są w walkę o piąte miejsce, zajmowane obecnie przez mającą także 51 pkt Romę.