Kto zwycięży i dlaczego

  

O wyniku wyborów prezydenckich zadecydują w istocie cztery elementy. Faktyczny, realny spór między wyborcami toczy się o to, czy nasza ojczyzna będzie w przyszłości biało-czerwona, oparta na prawdziwych wartościach, czy tęczowa, lewicowo-liberalna.

Drugą, merytoryczną płaszczyznę sporu określa pytanie, czy chcemy Polski solidarnej, kraju dla wszystkich jego mieszkańców, czy liberalnej, tylko dla kasty wybrańców. O tym, kto zwycięży, zadecyduje również to, ile osób opowie się po stronie prawdy i realnego programu, a ile po stronie pięknej bajki z księciem, który obiecuje, że spełni wszystkie marzenia, oraz ilu głosujących zechce sobie poprawić samopoczucie poprzez przynależność do lepszej w ich mniemaniu kategorii wyborców. Jeśli liczba wyborców, którzy chcą Polski biało-czerwonej i solidarnej oraz opowiedzą się po stronie prawdy, będzie większa od liczby głosujących za tym, aby nasza ojczyzna była tęczowa, liberalna itd., prezydentem zostanie Andrzej Duda, w przeciwnej sytuacji – Rafał Trzaskowski.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts