Czek na modernizację stadionu w Nakle n. Notecią

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) wręczyła symboliczny czek na dofinansowanie modernizacji stadionu w wysokości 5,9 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku - na stulecie klubu Czarni Nakło.

twitter.com/DanutaDmowska

W uroczystości na stadionie wziął szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który wspierał plan modernizacji stadionu, m.in. w staraniach o wpisanie obiektu na listę inwestycji strategicznych dla polskiego sportu.

"Ministerstwo Sportu wspiera rozwój infrastruktury sportowej i przez ostatnie lata rządów PiS na ten cel przeznaczyliśmy 2,3 mld zł po to, by blisko 6 tys. obiektów zostało zmodernizowanych lub wybudowanych na nowo. Jestem szczęśliwa, że mogłam takie wieści przywieźć. To od państwa, od samorządu zależy jak to wparcie będzie wykorzystane. To państwa wizje, ambitne plany powodują, że możemy sportowo rozwijać się i spełniać marzenia"

- powiedziała minister sportu.

Dmowska-Andrzejuk podkreśliła, że przed kilkoma tygodniami była w Nakle nad Notecią, gdzie zapoznała się dokonaniami miejscowych zawodników i warunkami uprawiania sportu.

"Wówczas burmistrz miasta oprowadził mnie po obiekcie, wspólnie stwierdziliśmy, że potrzebuje on modernizacji, abyśmy mogli cieszyć się z wyników sportowych. Bez bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury tych wyników nie może być"

- dodała.

Minister Schreiber zaznaczył, że projekt jest bliski jego sercu, bo łączy dwa jego ukochane miasta Bydgoszcz i Nakło.

"Projekt może sprawić, że ten stadion może być bazą dla bydgoskiego Zawiszy i dla miejscowych sportowców. To świetny plan. Sukcesy lekkoatletów, ale również innych nakielskich sportowców zasługują na to, aby taki wspaniały obiekt mógł powstać. Dziękuję samorządowcom, którzy dopingowali mnie w tej sprawie. Wiele razy na spotkaniach nakielskich radnych Klubu PiS słyszałem dlaczego ta inwestycja jest tak potrzebna i ważna"

- mówił minister Schreiber.

Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała poinformował, że inwestycja będzie kosztować około 12 mln zł, a połowa zostanie sfinansowana ze środków własnych. Obiekt ma być wzorowany na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, tak aby mógł być jego zapleczem treningowym w czasie rozgrywania wysokiej rangi zawodów lekkoatletycznych, a na co dzień służyć miejscowym sportowcom.

W czasie uroczystości minister Dmowska-Andrzejuk wręczyła również symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji sportowych w gminie Bukowiec - 4,7 mln zł i gminie Złotniki Kujawskie - 1,2 mln zł. W gminie Bukowiec powstanie hala sportowa, a w gminie Złotniki Kujawskie - kompleks sportowy przy szkole.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Łukasz Schreiber #Danuta Dmowska-Andrzejuk #Ministerstwo Sportu

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo