Idźcie na wybory i zawalczcie o Polskę!

  

Jesteśmy u schyłku jednej kampanii wyborczej prowadzonej przez dwóch kandydatów, natomiast kampanie przez nich prowadzone zasadniczo się różniły. Z jednej strony mieliśmy prezydenta Dudę, który prezentował osiągnięcia z ostatnich pięciu lat i plany na kolejne pięć. Jak ma się rozwijać Polska? Gdzie mamy zmierzać? Wielkie plany inwestycyjne, plany dotyczące rodziny, tego jak ma funkcjonować polskie społeczeństwo. Plany, co do tego jak mamy dążyć do osiągnięcia poziomu społeczeństwo zachodnich, a być może za jakiś czas je wyprzedzić.

Rafał Trzaskowski natomiast oparł swoją kampanię na bezpardonowych atakach na prezydenta, jego otoczenia, wspierany przez media o niemieckim kapitale. Doskonale widzimy, że są to pewne grupy interesów, którym zależy na tym, żeby ta zmiana, która od pięciu lat ma szanse się toczyć, została zatrzymana.

Jest to w pewien sposób zrozumiałe, bo jeśli Polacy i kraj się bogacą, to oczywiście jakieś obce interesy muszą na tym tracić. Więc trzeba się było tego ataku spodziewać. Natomiast teraz tak naprawdę stoimy przed sytuacją w której musimy zrozumieć, że za kilka dni odbędzie się najważniejsza walka od lat o Polskę. W końcu bowiem mamy rząd i prezydenta, którzy zaprezentowali jak może Polska się zmieniać. Narzuciliśmy to tempo, które w zasadzie w historii Polski ostatni raz było w dwudziestoleciu międzywojennym, gdzie kraj się tak intensywnie rozwijał i rozumiał, że na każdy krok, który robią inne kraje, my musimy robić dwa albo trzy, żeby im w jakiś  sposób dorównywać. Teraz, żeby tego nie cofnąć, żeby to wszystko mogło się toczyć dalej i żebyśmy w następnych latach mogli tą Polskę zmieniać musimy pójść do tych wyborów. Musimy też pomóc naszym rodzinom, dziadkom, babciom na te wybory dotrzeć. I nie tylko mobilizować czy zachęcać, ale podjąć też realne działania. Może kogoś trzeba podwieźć, może komuś trzeba dostarczyć maseczkę albo inne materiały, które sprawią, że ta osoba będzie mogła w tych wyborach uczestniczyć w sposób w pełni bezpieczny.

To jest teraz szczególnie ważne, żebyśmy patrzyli nie tylko na siebie i swoich najbliższych. Trzeba się rozejrzeć dookoła i umożliwić wszystkim innym udział w wyborach i doprowadzenie do tego, aby ta zmiana mogła w Polsce postępować.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts