"Ineos potwierdza, że kontrakt Chrisa Froome'a nie zostanie przedłużony, więc po dziesięciu bardzo dobrych latach będzie to ostatni sezon Chrisa z zespołem"

- napisano na Twitterze.

W 2019 roku Ineos zastąpił Sky jako tytułowy sponsor brytyjskiego zespołu, z którym Froome wygrał czterokrotnie Wielką Pętlę - w 2013, 2015, 2016 i 2017 roku.

Teraz Froome, który w ubiegłym roku miał poważny wypadek i wrócił do wyścigów dopiero w lutym, zamierza po raz piąty w barwach swojej dotychczasowej ekipy triumfować w Tour de France.

"Obecny kontrakt Chrisa dobiega końca w grudniu i podjęliśmy teraz decyzję, że nie zostanie przedłużony. Ogłaszamy to wcześniej niż zwykle, aby położyć kres ostatnim spekulacjom i pozwolić zespołowi skoncentrować się na sezonie przed nami"

- przyznał szef teamu Dave Brailsford.

Media niedawno informowały, że 35-letni Froome jest kuszony kontraktem przez ekipę Israel Start-Up Nation. Wymieniano także inne zespoły.

Kolarzami naszpikowanej gwiazdami grupy Ineos są m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Sezon wyścigów rangi World Tour zostanie wznowiony po przerwie spowodowanej koronawirusem 1 sierpnia włoskim klasykiem Strade Bianche. Pierwszą imprezą wieloetapową będzie Tour de Pologne, rozpoczynający się 5 sierpnia.