Słonko Brazylii

  

Donald Tusk czerpał pełnymi garściami z możliwości turystycznych, jakie dawały mu funkcje publiczne. Pamiętamy „podróż życia”, w którą wybrał się z żoną przy okazji wizyty rządowej w Peru. Rafał Trzaskowski w stylu piastowania funkcji państwowych nie różni się od swojego byłego szefa. Celem wyjazdu do Brazylii był udział w dwudniowej konferencji – okazało się to dobrym pretekstem do tego, by w luksusowym hotelu spędzić dni sześć.

Połączenia lotnicze z Brazylią, zmiana czasu, aklimatyzacja – na pewno jest mnóstwo powodów, dla których obecny kandydat wydał na to 60 tys. zł z publicznych pieniędzy. I jasne jest, że udział w tej zamorskiej konferencji musiał wyłączyć go z pracy w ministerstwie przynajmniej na tydzień – przecież każdy wie, że Brazylia jest daleko, prawda? Ktoś, wsłuchując się w te argumenty, powie pewnie jeszcze, że się „Gazeta Polska Codziennie” czepia, że to w gruncie rzeczy nic poważnego, wszak w TVN żadnego oburzenia nie ma… To prawda – afera korupcyjna to nie jest, nikt nie złamał prawa. Ale ta brazylijska wyprawa Trzaskowskiego pokazuje rys mentalności tego polityka i jego formacji. Chodzi o to, by mieć władzę i korzystać z tego – żadnego etosu tam nie ma.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts