W Hiszpanii zanotowano w sumie 252 513 infekcji SARS-CoV-2. Z danych hiszpańskich służb medycznych wynika, że do środowego popołudnia potwierdzono 28 396 ofiar śmiertelnych koronawirusa, czyli o cztery więcej wobec statystyk z wtorku.

W środę po południu rząd autonomiczny Katalonii, na północnym wschodzie, zatwierdził obowiązek noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych. Nowe przepisy przewidują, że z masek należy korzystać nawet wtedy, kiedy między osobami występuje dystans społeczny, wynoszący 1,5 m. Lekceważenie nowego prawa będzie karane grzywną w wysokości 100 euro.

Od wtorku wyraźny wzrost infekcji koronawirusem zanotowano też w Portugalii, gdzie w ciągu minionej doby liczba zakażeń zwiększyła się o 443, do poziomu 44 859.

Odnotowano jednak spadek dynamiki zgonów, których dotychczas potwierdzono 1631. Od wtorku zanotowano zaledwie dwie ofiary śmiertelne koronawirusa, czyli najmniej w ciągu ostatniego tygodnia. Podczas wcześniejszej doby potwierdzono 9 zgonów.

Resort zdrowia Portugalii wskazał w środowym komunikacie na znaczący wzrost liczby ozdrowieńców podczas ostatniej doby. Od wtorku ich grono powiększyło się o 269, do poziomu 29 714.