Jak poinformowała dyr. Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Marta Liberkowska, celem akcji jest promocja nowego deptaku na ul. Sikorskiego, gorzowskich instytucji kultury, zrekompensowanie gorzowianom odwołanych z powodu pandemii dni miasta oraz stworzenie możliwości do relaksu i obcowania z kulturą w różnej formie.

„W przedsięwzięcie jest zaangażowanych wiele instytucji: Miejskie Centrum Kultury, Filharmonia Gorzowska, Teatr im. Juliusza Osterwy, Jazz Club Pod Filarami, Miejski Ośrodek Sztuki, Muzeum Lubuskie oraz artyści związani i współpracujący z miastem”

– wymieniła.

W przygotowanej ofercie znalazły się spektakle muzyczne i przedstawienia oraz koncerty. Zaprezentują się gorzowscy filharmonicy, aktorzy, Teatr Muzyczny „Terno”, Gorzowska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta OSP Siedlice oraz artyści związani z Jazz Clubem „Pod Filarami”.

„Na czas koncertów, przed sceną jest ustawianych 150 krzeseł. Do dyspozycji widzów są też ławki na deptaku oraz miejsca w ogródkach na Starym Rynku. Regulamin akcji, określa szczegółowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach, włącznie z zaleceniami i wymogami służb sanitarnych”

– powiedziała Liberkowska.

Jak zapowiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, w kolejnych latach, projekt będzie poszerzony w zakresie programowym oraz czasowym, tak by Stary Rynek "żył" w kolejnych latach przez cały okres wiosenno-letni.

Sobotnie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19., a niedzielne o 17. Program wydarzeń jest prezentowany na stronach internetowych miasta i Miejskiego Centrum Kultury. Ponadto wydrukowano ulotki, plakaty i bilbordy z programem projektu.