I prezes SN udaje się do Strasburga

- Jutro I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska uda się na dwudniową wizytę do Strasburga - poinformowała sekcja prasowa SN. Małgorzata Manowska będzie rozmawiała m.in. z sekretarz generalną Rady Europy i przedstawicielami Komisji Weneckiej.

Zrzut ekranu z youtube.com

Służby prasowe SN poinformowały, że Małgorzata Manowska odwiedzi Europejski Trybunał Praw Człowieka oraz instytucje Rady Europy istotne z punktu widzenia praworządności, demokracji, sądownictwa i praw człowieka.

Prezes Manowska spotka się m.in. z prezesem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka Róbertem Spanó i sędziami Sekcji Pierwszej, rozpoznającej sprawy dotyczące Polski. I prezes SN odbędzie też spotkanie z m.in. sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejčinović Burić i kilkoma innymi wysokimi przedstawicielami tej instytucji.

Członkowie delegacji Sądu Najwyższego spotkają się również z zastępczynią sekretarza Komisji Weneckiej Simoną Granatą-Menghini, a także z przedstawicielami Komisji Prawnej oraz z szefową Komisji Politycznej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Despiną Chatzivassiliou-Tsovilis.

Z informacji uzyskanych w SN wynika, że prezes Manowska podczas spotkań w Strasburgu będzie mówiła m.in. o doniosłości merytorycznego dialogu między instytucjami. I prezes SN ma mówić też o roli organów międzynarodowych w dziedzinie praworządności i stałego podnoszenia standardów ochrony praw człowieka oraz zadań sądów najwyższych państw europejskich w tym procesie.

Manowska ma też rozmawiać na temat możliwości pogłębienia współpracy polskiego Sądu Najwyższego z instytucjami Rady Europy w tych obszarach. Z kolei w Europejskim Trybunale Praw Człowieka I prezes SN weźmie udział w dyskusji z sędziami na temat dialogu orzeczniczego między sądami międzynarodowymi i krajowymi.

Małgorzacie Manowskiej podczas wizyty w Strasburgu towarzyszyć mają: prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN Joanna Lemańska i rzecznik prasowy SN sędzia Aleksander Stępkowski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małgorzata Manowska #SN #I prezes SN

lml
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo