Premier chwali tarcze antykryzysowe

- Dzięki instrumentom antykryzysowym udaje nam się przezwyciężać kryzys. To skutek szybkiego działania rządu i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z samorządowcami w Bełchatowie (woj. łódzkie).

Krystian Maj/KPRM

W Bełchatowie na spotkaniu z kilkudziesięcioma samorządowcami z województwa łódzkiego Mateuszem Morawicki podkreślił, że wiele wskazuje na to, iż kryzys ekonomiczny po pandemii koronawirusa nie dotknął Polski tak dotkliwie, jak się spodziewano, a jest to skutek szybkiego wprowadzenia instrumentów ekonomicznych nazwanych tarczami antykryzysowymi.

"Gdyby nie błyskawiczna reakcja rządu, w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą, kryzys mógłby być się groźniejszy, także dla samorządów. Tarcze okazały się znakomitym amortyzatorem kryzysu"

- zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki zauważył, że "tarcza finansowa uratowała 5 milionów miejsc pracy."

Szef rządu podkreślił, że samorządowy Fundusz Dróg Lokalnych, za rządów PiS, jest 7, 8 razy większy niż za PO.

"Rządowy fundusz inwestycji lokalnych to teraz ponad 6 mld zł i to jest najlepszy dowód na to, kto lepiej rządzi"

- mówił.

Zaapelował też do samorządowców w regionu łódzkiego, bez względu - jak powiedział - na przekonania polityczne o pomoc we wprowadzaniu rozwiązań antykryzysowych w gminach i powiatach.

"Nie zahamujmy tego procesu, nie sypmy piachu w tryby, wojna na górze jest niepotrzebna; za rok możemy zadziwić cały świat. Polska może najszybciej wyjść z tego kryzysu"

- podkreślił premier.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#tarcza antykryzysowa #Tarcza Finansowa #Mateusz Morawiecki #Andrzej Duda

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo