Poglądy kontra zlepek haseł

  

Szkoda, że nie udało się przeprowadzić klasycznej debaty między urzędującym prezydentem a pretendentem. Trudno nazywać oba wydarzenia – w Końskich i Lesznie – debatą, kiedy nie ma bezpośredniej relacji, nie mogą sobie zadawać pytań, brakuje szansy riposty.

Zamiast tego byliśmy świadkami swoistej gry pozorów, kiedy to debata staje się konfe-rencją prasową lub quasi-spotkaniem wyborczym. Obaj kandydaci wyglądali niczym dwie piłkarskie drużyny, które w obawie przed utratą bramki boją się zaryzykować. I wpadki uniknęli, swoje cele osiągnęli. Andrzej Duda mógł przypomnieć swoje poglądy, a Rafał Trzaskowski mówił to, co wyborcy chcieliby usłyszeć. I to właśnie jedna z podstawowych różnic między nimi – jeden ma prawdziwy program i poglądy, a drugi udaje, że ma program, zaś jego poglądy są zlepkiem gładkich haseł, które mają zadowolić wszystkich wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts