Dorota Kania UJAWNIA: Kto stoi za zmową milczenia ws. Zatoki Sztuki?

Artyści, ludzie nauki, nauczyciele, politycy – te osoby znalazły się w raportach polskiej policji dotyczących przestępstw pedofilii. W ostatnim czasie sprawa wróciła w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” o pedofilii wśród elit. „Dlaczego przez całe lata w nocnym klubie Zatoka Sztuki dochodziło do molestowania nieletnich dziewczynek i milczano na ten temat. Kto za tym stoi? Za tą zmową milczenia” – pyta Dorota Kania.

zdjęcie ilustracyjne
Khusen Rustamov; pixabay.com / Creative Commons CC0

Jak się okazuje pedofilia w kręgu wymienionych przez red. Kanię grup i osób to temat tabu. Afery pedofilskie wśród osób publicznych są pomijane milczeniem lub szybko wyciszane. Teraz ma się to zmienić za sprawą komisji ds. pedofilii.


Każde środowisko ma swoje tematu tabu. Myślę, że wiele osób mogło wiedzieć co się tam dzieje, jednak nie reagowali, nie chciał się nikt wtrącać. Jakim prawem małoletnia dziewczyna wchodzi do klubu? Gdzie są rodzice tych dzieci?
- mówił w rozmowie z Dorotą Kanią profesor Aleksander Nalaskowski.

Dziewczynki były kuszone błyskotkami i propozycjami pracy. Problemem było przymykanie oczu przez obsługę klubu, inne osoby w klubie oraz dewaluacja rodzicielstwa.


Nalaskowski wspomina wypowiedź koszykarza- Marcina Gortata, który tam poszedł, zobaczył co się tam dzieje i natychmiast wyszedł.
 
Tam było bardzo dużo dorosłych ludzi, którzy widzieli co się tam dzieje i nie reagowali. Gortat wyszedł, pozostali nie wyszli.
- mówi profesor.

Komisja ds. pedofilii
Ustawa o państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 weszła w życie 26 września 2019 roku. Pierwszy raport powinien być opracowany w ciągu roku od tej daty. Za powołaniem komisji podczas głosowania w Sejmie ubiegłej kadencji opowiedziała się większość polityków zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji. Zgodnie z przepisami komisja ma być organem niezależnym od innych organów władzy państwowej. Ma się składać z siedmiu członków: trzech – powołanych przez Sejm większością trzech piątych w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów; jednego – powołanego przez Senat większością trzech piątych głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów, a także po jednym członku powołanym przez prezydenta, premiera i rzecznika praw dziecka.
Do zadań komisji będzie należało m.in. wydawanie postanowień o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zawiadamianie odpowiednich organów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pedofilii, ale także o przypadkach niezawiadomienia właściwego organu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pedofilii. Komisja będzie też identyfikować zaniedbania i zaniechania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych.
Aktualnie do komisji zostali zgłoszeni:
Agnieszka Rękas
– zgłoszona przez senatorów KO, PSL i senatorów niezależnych;
Justyna Kotowska – zgłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę;
Elżbieta Malicka – zgłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego;
Błażej Kmieciak – zgłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka;
Barbara Chrobak – zgłoszona przez Krajową Radę Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym;
Andrzej Nowarski, Hanna Elżanowska, Radosław Krajewski – zgłoszeni przez PiS;
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – zgłoszony przez PSL i Konfederację;
Karolina Bućko – zgłoszona przez Lewicę;
Marek Konopczyński – zgłoszony przez Koalicję Obywatelską.
Sejm wybierze członków komisji na jednym z najbliższych posiedzeń.

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

#Dorota Kania #Koniec Systemu #Gazeta Polska

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo