Mosbacher wyjaśnia twitterowe zamieszanie

„Niedawna różnica zdań w dyskusji na Twitterze w żaden sposób nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji” – napisała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, odnosząc się do wymiany zdań, którą miała z europosłanką PiS Beatą Mazurek.

ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Mosbacher zapewniła, że relacje polsko-amerykańskie „jeszcze nigdy nie były tak bliskie, co widać było ostatnio w Waszyngtonie”.

„Chciałabym podkreślić, że niedawna różnica zdań w dyskusji na Twitterze w żaden sposób nie wpływa na jakość polsko-amerykańskich relacji”.
- poinformowała w twitterowym wpisie.

W niedzielę europosłanka PiS, była rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek krytykowała kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego za kwestię debaty.

„Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek”.
- napisała.

Do tego wpisu odniosła się w poniedziałek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

„Beata Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków”.
- napisała Mosbacher.

Również w poniedziałek ambasador USA w Polsce zareagowała na wpis senatora KO Marcina Bosackiego, który napisał na Twitterze, że b. prezydent USA Barack Obama „wyrzucił” prezydenta Rosji Władimira Putina z G8, zaś obecny prezydent USA Donald Trump „chce go tam przywrócić”.
„Obama zaczął budować tarczę w Redzikowie, Trump to spowolnił”.
- stwierdził senator KO.

„Wręcz przeciwnie, ciężko pracowałam z amerykańską i polską stroną, aby ukończyć budowę w Redzikowie tak szybko, jak to możliwe, pomimo opóźnień podwykonawców. Odstraszanie pozostaje naszym priorytetem!”.
- odpowiedziała Mosbacher.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Georgette Mosbacher #Beata Mazurek

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo