Mocne słowa prezydenta: Nie wolno pozwolić wrócić do władzy tym, którzy pozwalali nas okradać

Nie wolno pozwolić wrócić do władzy tym, którzy pozwalali nas okradać, bo ci ludzie nie umieją jej sprawować w sposób odpowiedzialny - mówił w Łomży (woj. podlaskie) prezydent Andrzej Duda. Wskazywał, że od 2015 r. realizowana jest polityka dla człowieka i dla rodziny.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Łomży mówił m.in. o kryzysie związanym z epidemią koronawirusa i pomocy mającej na celu ochronę miejsc pracy. Przypomniał o wdrożeniu tarcz - antykryzysowej i finansowej, z których do przedsiębiorców trafiło ponad 100 mld zł.

Andrzej Duda stwierdził, że zadaniem na przyszłe lata jest uczynienie wszystkiego, by nie powróciło bezrobocie z lat 90. Zwrócił uwagę, że zaraz po Czechach, mamy najniższe bezrobocie w Europie.

Udaje nam się obniżać deficyt budżetowy. Ten deficyt budżetowy od stycznia do maja wynosił 25 mld. Ale od stycznia do czerwca już tylko 17 mld, dlatego, że gospodarka zaczęła działać, dlatego że podatki dobrze wpływają, dlatego że wcześniej uszczelniliśmy VAT. Nie ma już dzisiaj tej gigantycznej 50-miliardowej dziury VAT, w której gubiła nasze pieniądze Platforma Obywatelska. Oby to już nigdy do nas nie wróciło.
- mówił prezydent.

Andrzej Duda nawiązał również do rządów ekipy PO-PSL. Nie szczędził słów krytyki:

Nie wolno pozwolić wrócić do władzy tym, którzy pozwalali nas okradać. Nie można było tego tolerować, a teraz nie wolno im pozwolić wrócić do władzy z powrotem, bo ci ludzie nie umieją jej sprawować w sposób odpowiedzialny. 8 lat i doprowadzili do takiej sytuacji, że 50 mld VAT-u ginęło z państwowej kasy.
- wskazywał prezydent.

Jak dodał, były to rządy „przeciwko ludziom”.

Prezydent podkreślił, że od 2015 r. polityka zaczęła być realizowana dla człowieka i dla rodziny. Wymienił m.in. wprowadzenie „500 plus”, „300 plus”, darmowych leków dla seniorów i kobiet w ciąży, 13. emeryturę.

Poprosił o wsparcie, by „ta polityka rozwijania Polski mogła być kontynuowana”.

Chciałbym prosić żebyśmy dalej nazywali naszych bohaterów bohaterami, zdrajców zdrajcami, żebyśmy się nie bali mówić prawdziwym językiem, żebyśmy się nie dawali zaszczuć poprawnością polityczną wciskaną nam przez liberalno-lewicowe media i liberalno-lewicowe środowiska, żeby w Polsce była prawdziwa wolność słowa.
- podkreślił Andrzej Duda.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory prezydenckie #kampania wyborcza #Andrzej Duda

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo