Odkrycie IPN na Rakowieckiej

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Kierowane przez profesora Krzysztofa Szwagrzyka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej od zeszłej środy prowadzi prace na terenie dawnego warszawskiego Aresztu Śledczego przy ulicy Rakowieckiej, gdzie mogą znajdować się szczątki ofiar zbrodni niemieckich i komunistycznych. Wykop ciągnie się pod terenem dawnego spacerniaka aresztu.

Dzisiaj dokonano pierwszego odkrycia. Odkopano jamę grobową, w której znaleziono dobrze zachowane ludzkie szczątki. Sposób ułożenia zwłok wskazuje na to – co potwierdził nam profesor Krzysztof Szwagrzyk – że może to być ofiara totalitaryzmu.

Szczątki mają na sobie części materiału, a zarówno w części biodrowej jak i w okolicach klatki piersiowej znaleziono fragmenty drutu.

Obecne prace IPN na warszawskim Mokotowie to kolejny etap działań zmierzających do tego, by odnaleźć tam wszystkie szczątki ofiar zbrodni zarówno niemieckich (m.in. z okresu Powstania Warszawskiego), jak i komunistycznych.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts