„Na moją prośbę rząd dokonał przeglądu możliwości finansowania i znalazł w budżecie kwotę blisko 3 miliardów złotych na Fundusz Medyczny, który umożliwi dostęp do środków na leczenie dzieci i dorosłych, którzy zachorowali na nowotwory i choroby rzadkie. To już zostało policzone”.
– mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Katarzyną Gójską.

Ponadto w numerze:

  • Kryzys w PSL po klęsce Kosiniaka-Kamysza

„Władysław Kosiniak-Kamysz poniósł klęskę, ale kierownictwo PSL wciąż w niego wierzy. Nie wierzy w niego za to ogromna większość polskiej wsi, która kiedyś była bastionem partii ludowców. Wielu jej członków przestało wspierać kandydata na prezydenta jeszcze w trakcie kampanii. Fatalny wynik szefa PSL bardzo negatywnie wpłynął również na współpracę ugrupowań tworzących Koalicję Polską”.
- powyborcze losy lidera PSL śledzi Hubert Kowalski.

  • Zatoka nikczemności - temat tabu dla celebrytów

„Artyści, ludzie nauki, nauczyciele, politycy – te osoby znalazły się w raportach polskiej policji dotyczących przestępstw pedofilii. W ostatnim czasie sprawa wróciła w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” o pedofilii wśród elit”.
- czytamy w artykule Doroty Kani

  • Tęczowy kryzys lewicy

„Niewykluczone, że najbliższe miesiące będą oznaczały nowe potężne trudności lewicy. Swoje wezmą liberałowie, ale i PiS powinien umieć na tym skorzystać”.
- sugeruje w swojej analizie Krzysztof Wołodźko.

  • Strażnicy wschodniej flanki NATO

„Mimo nadzwyczajnych okoliczności związanych z pandemią koronawirusa na polskich poligonach przeprowadzono, choć w zmodyfikowanej formie, dwa kluczowe przedsięwzięcia wojskowe tego roku – manewry pod kryptonimem Defender-Europe 20+ oraz Anakonda-20. W ich trakcie polscy żołnierze potwierdzili gotowość do realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej”.
- czytamy w tekście Konrada Wysockiego.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.