Wiceszef MSZ: zwróciłem się do wydawcy "Faktu" o przeprosiny

Zwróciłem się do Marka Dekana, prezesa polskiego oddziału koncernu RASP, wydawcy "Faktu" o przeprosiny - poinformował dziś wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Nie dla prezydenta Andrzeja Dudy - ale dla niewinnych ofiar - zaznaczył.

Twitter/@FAKT24_PL

"Zwróciłem się dziś do Marka Dekana, prezesa polskiego oddziału szwajcarsko-niemieckiego koncernu RASP, wydawcy +Faktu+ o przeprosiny. Nie dla prezydenta Andrzeja Dudy – ale dla niewinnych ofiar, których prywatność została bez skrupułów podeptana, na potrzeby politycznej kampanii pretendenta do prezydentury"

- napisał na Twitterze Jabłoński.

W minionym tygodniu w "Fakcie" opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej córce. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. "Fakt" napisał, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem".

"Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego" - napisano na pierwszej stronie gazety.

We wtorek mec. Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta, poinformował, że złoży pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdy doznane przez klientki.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ringier Axel Springer #RASP #przeprosiny #Fakt

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo