Odcienie prawicowości

  

Konfederaci powtarzają jak mantrę, że PiS nie jest ideową prawicą i że jest to w istocie partia socjalistyczna. O charakterze partii decydują przede wszystkim dwa kryteria: ideowo-aksjologiczne i gospodarczo-społeczne.

Można zgodzić się z tym, że w pierwszej sferze Konfederacja jest, przynajmniej w deklaracjach, bardziej konserwatywna od PiS, jednak nie jest prawdą, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie jest ideową prawicą. A najlepszym na to dowodem są wyborcy: głosując na PiS, głosujemy przecież na partię pod tym względem umiarkowanie konserwatywną. Natomiast w dziedzinie gospodarczo-społecznej Konfederacja jest faktycznie zasadniczo liberalna, a PiS jest, czego wcale nie ukrywa, lecz tym się szczyci, partią prosocjalną (ale nie socjalistyczną!). A poza tym do Zjednoczonej Prawicy należy konserwatywno-liberalna partia Jarosława Gowina. Należy również mieć na uwadze fakt, że obecnie sprawy ideowo-cywilizacyjne wysuwają się na pierwszy plan. Czy wobec tego zwolennicy ugrupowania bardziej konserwatywnego nie powinni głosować na kandydata umiarkowanej prawicy?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts