Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostarczenie Marynarce Wojennej kolejnych trzech niszczycieli min typu Kormoran II • • •

Poważny błąd Trzaskowskiego. „Nie zrozumiał, że może wygrać wybory tylko, kiedy sięgnie poza swój elektorat”

- To bardzo poważny błąd Rafała Trzaskowskiego. Nie zrozumiał, że może wygrać wybory tylko wtedy, kiedy sięgnie poza swój twardy, antypisowski elektorat. Debata w Końskich z prezydentem Dudą w TVP, byłaby w jakiejś mierze dla Trzaskowskiego grą na obcym dla niego boisku, ale miałby jakąś szansę przyciągnąć wyborców, którzy na niego nie głosowali - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zrzut ekranu z TVP Info; Bartosz Kalich/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w debacie organizowanej przez TVP, która obyła się w Końskich. Na debatę nie stawił się kandydat KO, Rafał Trzaskowski, który w tym samym czasie zorganizował "Arenę Prezydencką" w Lesznie, na której pytania zadawali mu dziennikarze różnych redakcji.

Ryszard Czarnecki pytany przez nas, czy Rafał Trzaskowski popełnił błąd nie stawiając się na debatę w Końskich, ocenił, że "oczywiście, to bardzo poważny błąd Rafała Trzaskowskiego".

Nie zrozumiał, że może wygrać wybory tylko wtedy, kiedy sięgnie poza swój twardy, antypisowski elektorat. Debata w Końskich z prezydentem Dudą w TVP, byłaby w jakiejś mierze dla Trzaskowskiego grą na obcym dla niego boisku, ale miałby jakąś szansę przyciągnąć wyborców, którzy na niego nie głosowali. Pozbawiając się tej możliwości Trzaskowski być może scementował własny elektorat, ale w ten sposób wyborów się nie wygrywa

- wyjaśnił.

Pytany o ocenę tego, jak wypadł ubiegający się o reelekcję prezydent, europoseł PiS ocenił, że "Andrzej Duda poszedł po swoje, był przekonujący i w jakimś sensie na luzie, choć rozmawiał o sprawach poważnych".

Mówienie o sprawach cywilizacyjnych i obyczajowych bardzo mu posłużyło

- dodał.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #debata #wybory prezydenckie

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo