Sytuacja Polski, jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze mimo kryzysu, jaki był spowodowany koronowianinem jest naprawdę całkiem dobra. Od samego początku prowadziłem wraz z rządem spokojną politykę uruchamiania programów społecznych. Działania, które podjąłem by przeciwdziałać pandemii są działaniami słusznymi. Proszę zwrócić uwagę, jak działamy od samego początku. Pierwszymi działaniami było obniżenie wieku emerytalnego. [...] Dzięki Tarczy Antykryzysowej nasza sytuacja gospodarcza wraca do normy. Współpraca rząd - prezydent pozwoli nam wrócić na dobre tory.
- mówił prezydent Duda.

Prezydent zwrócił uwagę na racjonalny sposób prowadzenia polityki społecznej. Podkreślił, że najpierw wprowadzono 500 plus poczynając od drugiego dziecka, a gdy zobaczono, że wprowadzone rozwiązania się sprawdzają, po uszczelnieniu luki VAT można było realizować kolejne programy socjalne.

Sytuacja jest dobra i śmiało mogę powiedzieć, że jest ona pod kontrolą. Pieniędzy na realizację tych programów nie brakuje i mam nadzieję, że nie braknie. Prowadziłem rozsądną politykę stopniowego uruchamiania kolejnych programów społecznych, obserwując jak działa gospodarka. Działała bardzo dobrze. To pozwoliło nam na realizację
- mówił prezydent Andrzej Duda.