Mocne słowa Andrzeja Dudy podczas debaty: Nigdy nie zgodzę na to, aby eutanazja w Polsce była wprowadzona

Dopóki ja jestem prezydentem Rzeczpospolitej, a prowadzę kampanię po to, żeby zostać prezydentem na kolejne 5 lat, możecie być pewni, że nigdy nie zgodzę się na to, by mogła w jakiejkolwiek formie być wprowadzona eutanazja. [...] Nigdy nie zgodzę się na to, póki ta decyzja leży w moich rękach. - oznajmił prezydent Andrzej Duda pytany o możliwość wprowadzenia w Polsce eutanazji.

twitter.com/andrzejduda2020

Nie wątpię, że możemy się spodziewać - bo już takie sygnały są - że do nas, do Polski, gdzie szanujemy wartość jaką jest życie, będą przyjeżdżali seniorzy, żeby w naszym kraju dożyć spokojnej starości. Wywierania jakiejkolwiek presji, aby osoba wcześniej zakończyła swoje życie, jest czymś absolutnie niedopuszczalnym. Nie ma co mówić o dopuszczalności eutanazji. Dopóki ja jestem prezydentem RP, dopóty się na takie rozwiązanie nie godzę. Jesteśmy wychowywani w szacunku do wielopokoleniowej rodziny. Jesteśmy wychowywani w duchu szacunku dla polskiej rodziny. Musimy dbać o naszych dziadków. Seniorzy są naszym skarbem - taką politykę chcę prowadzić. Życie ludzi jest sprawą fundamentalną.

- oznajmił prezydent Andrzej Duda.


Na niecały tydzień przed II turą wyborów, nie będzie jednej debaty prezydenckiej z udziałem obu kandydatów. Sztaby obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 12 lipca, nie porozumiały się ostatecznie, co do formuły debaty, w której Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zgodziliby się wziąć udział. Prezydent Andrzej Duda bierze udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chciał z kolei wziąć udziału Trzaskowski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #Końskie #debata #wybory prezydenckie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo