Partnerka i córka ułaskawionego pozywają „Fakt”: W brutalny sposób nasza rodzina została napiętnowana

„Dziennikarze i politycy nie mają prawa niszczyć psychiki zwykłych ludzi. Zdecydowałyśmy się złożyć pozew, by sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości ochronić inne rodziny” - głosi oświadczenie partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta, przekazane w poniedziałek przez pełnomocnika obu kobiet.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Mecenas Krzysztof Wąsowski poinformował, że we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie złoży pozew przeciwko Ringier Axel Springer - wydawcy dziennika „Fakt” - o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane przez obie kobiety krzywdy.

W piątek w „Fakcie” opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne wobec małoletniej córki. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. „Fakt” napisał, że prezydent „pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem”.

„Publikacja dziennika „Fakt+ spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nikt nas przed nią o nic nie pytał, nie uprzedził, nikt nie próbował poznać naszego zdania. W brutalny sposób nasza cała rodzina została napiętnowana”.
- zaznaczono w oświadczeniu partnerki i córki ułaskawionego mężczyzny.

Jak w nim dodały obie kobiety „nikt nie zastanawiał się, ile już w życiu wycierpiałyśmy, ani co oznacza bycie ofiarą tego rodzaju przestępstwa”.

Kobiety podkreśliły, że „dziennikarze i politycy nie mają prawa tak działać. Nie mają prawa w taki sposób niszczyć psychiki zwykłych ludzi”.

„Zdecydowałyśmy się złożyć pozew sądowy przeciwko wydawnictwu wydającemu „Fakt”, by sprawiedliwy wyrok pozwolił w przyszłości ochronić inne rodziny. Ale także po to, by przekonać się, czy prawa polskiego obywatela znaczą więcej niż interesy, choćby najlepiej ustosunkowanych i najzamożniejszych, zagranicznych koncernów”.
- napisały.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Fakt #pozew #ułaskawienie #Andrzej Duda

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo