Jak ustalił portal Diario de Huelva, wczoraj władze sanitarne Hiszpanii zgodziły się na przetransportowanie helikopterem jednego z chorych pasażerów tankowca Sichem Croisic do szpitala w Kadyksie. Tymczasem testy wykonane wśród załogi tankowca przez skierowany na statek personel medyczny potwierdziły dziś rano, że trzy inne osoby z Sichem Croisic również chorują na Covid-19.

Kapitan jednostki nakazał odseparowanie chorych członków załogi oraz wezwał władze Hiszpanii o wydanie zgody na wejście tankowca do portu w Huelvie. Dziennik „El Mundo” twierdzi, że armator tankowca, na którym doszło do infekcji koronawirusem, chciałby, aby do środy udało się w Huelvie dokonać wymiany załogi jednostki.

Wprawdzie dotychczas media nie zdołały ustalić, ile osób przebywa na pokładzie maltańskiego statku, ale Diario de Huelva dowiedział się, że jednostka płynie z portu Leixoes, na północnym wybrzeżu Portugalii.

Według portalu maltański tankowiec regularnie kursuje pomiędzy hiszpańskimi i portugalskimi portami, głównie Kadyksem, Huelvą, Bilbao oraz Leixoes.