location.href="https://filarybiznesu.pl/orlen-mamy-zabezpieczone-dostawy-gazu-do-bloku-energetycznego-w-ostrolece/a4869"; "/> location.href="https://filarybiznesu.pl/orlen-mamy-zabezpieczone-dostawy-gazu-do-bloku-energetycznego-w-ostrolece/a4869"; "/>

Orlen: Mamy zabezpieczone dostawy gazu

Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl
wikipedia.org CC BY-SA 3.0

PKN Orlen ma zabezpieczone dostawy gazu z PGNiG do nowego bloku energetycznego w Ostrołęce - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

- Mamy zabezpieczenie ze strony PGNiG, jeśli chodzi o dostawy gazu - powiedział dziennikarzom prezes Obajtek, pytany o dostawy gazu do budowanego w Ostrołęce nowego bloku energetycznego.

- Mamy oficjalne pismo, że wolumen gazu do tej inwestycji jest zabezpieczony. Budowany jest w pobliżu gazociąg Warszawa-Wilno

dodał.

Prezes Obajtek zapewnia, że chce jak najszybciej podpisać umowę inwestycyjną dotyczącą budowy bloku energetycznego na gaz w Ostrołęce.

- Chcemy do końca 2025 roku zrealizować tę inwestycję

 - powiedział prezes Orlenu.

W połowie czerwca Obajtek przewidywał, że do podpisania umowy inwestycyjnej dojdzie w ciągu półtora miesiąca.

Na początku czerwca PKN Orlen, Energa i Enea podpisały porozumienie, które przewiduje kontynuację inwestycji w Ostrołęce ze zmianą założeń z technologii dotychczas realizowanej opartej na węglu na technologię opartą na paliwie gazowym.

Orlen wyraził wolę uczestniczenia w inwestycji i weźmie udział jej finansowaniu oraz po uzyskaniu stosownych zgód korporacyjnych przystąpi do spółki Elektrownia Ostrołęka w charakterze wspólnika.

PKN Orlen posiada 80 proc. udziału w kapitale zakładowym Energi, co odpowiada 85 proc. ogólnej liczby głosów na walnym. Energa posiada 50 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki Elektrownia Ostrołęka, która realizuje inwestycję budowy energetycznego bloku.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 

Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

redakcja FilaryBiznesu.pl
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo