Dobę wcześniej było ich 37 923, w niedzielę jest 26 051.

Brazylia zarejestrowała od początku pandemii 1 603 055 przypadków koronawirusa i 64 867 zgonów. Za wyleczonych uważa się 906 tysięcy pacjentów.

Brazylia zajmuje drugie miejsce, za Stanami Zjednoczonymi, zarówno pod względem liczby zachorowań jak i zgonów na COVID-19.

Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy z nich oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 mln.

Ministerstwo zdrowia przewidywało, że sytuacja związana z epidemią ustabilizuje się w lipcu, a od sierpnia rozpocznie się stopniowe spowolnienie rozprzestrzeniania się infekcji. Według opinii ekspertów ministerstwa zdrowia już w czerwcu uległa spłaszczeniu krzywa liczby zgonów.

Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła w piątek plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej przez chińską firmę Sinovac- poinformował Reuters

Badania nad chińską szczepionką przygotowaną przez Sinovac Biotech Ltd., firmę biofarmaceutyczną z Pekinu, będzie prowadził Instytut Butantan z San Paulo. Umowa z Sinovac obejmuje nie tylko próby szczepionki ale także przeniesienie technologii jej produkcji do Brazylii.

Gubernator stanu San Paulo, Joao Doria, powiedział, że 9000 ochotników zostało już zarejestrowanych do testowania szczepionki przeciwko COVID-19, chorobie układu oddechowego wywołanej przez nowy koronawirus.

Testy kliniczne zostaną przeprowadzone przez 12 ośrodków badawczych w sześciu stanach brazylijskich: San Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Brasilia, Rio Grande do Sul i Parana.