Przemoc medialna

  

Media, które – tak jak politycy POstkomuny, którym sprzyjają – są zaangażowane w walkę z mediami publicznymi, łamią kolejne granice zawodowej etyki. „Fakt” publikuje zdjęcie prezydenta i tekst wprost z rynsztoka, podobnie rynsztokowy dodatek w milionowym nakładzie wydaje „Gazeta Wyborcza”.

O propagandzie TVN24 nie ma nawet co wspominać – szczucie, manipulacja, dezinformacja to „zwykłe” środki przekazu. Na tym tle okładka „Newsweeka” z „tylko” promocją Trzaskowskiego wydaje się subtelnym działaniem. Większość mediów w Polsce dawno odeszła od misji dziennikarskiej, stała się propagandowymi, agresywnymi narzędziami walki politycznej. Ataki na media publiczne biorą się stąd, że zostały one wyjęte z jednolitego frontu ideologicznego spod znaku Kiszczaka i Michnika – nie służą już ogłupianiu Polaków, a w mniejszym lub większym stopniu przeciwstawiają się temu. Wybory w niedzielę będą także tego dotyczyły – strefy wolności i pluralizmu w mediach nad Wisłą. Jeśli wygra formacja Trzaskowskiego, wolność ta będzie ograniczana – choćby poprzez weta prezydenta wobec ustaw finansujących media publiczne. Ta kampania medialnej przemocy mówi najwięcej, jaka wojna czeka nas, gdyby nie daj Boże wygrał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts