Bottas, który w sobotę był najszybszy w kwalifikacjach i ruszał z pole position, od startu do mety nie dał się wyprzedzić nikomu. Za jego plecami działo się jednak dużo.

Broniący tytuł Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) minął linię mety drugi, ale dostał pięciosekundową karę za spowodowanie kolizji z reprezentantem Tajlandii Alexandrem Albonem (Red Bull). To oznaczało spadek na czwartą pozycję.

Zawodów nie ukończyło dziewięciu kierowców m.in. triumfator dwóch poprzednich wyścigów w Austrii Holender Max Verstappen (Red Bull).

Inauguracyjny wyścig sezonu 2020 pierwotnie planowany był na marzec w Australii, ale został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Nie odbyła się też żadna z kolejnych dziewięciu rund. Zgodnie z przepisami dotyczącymi COVID-19 na trybunach w niedzielę nie było kibiców.

12 lipca kierowcy Formuły 1 znów rywalizować będą w Spielbergu, tym razem o Grand Prix Styrii. W kalendarzu jest na razie osiem rund w Europie, terminarz dalszej części sezonu nie jest jeszcze znany.