- Aplikacja Effatha24 zawiera 8 kategorii: aktualności, wydarzenia, rok liturgiczny – z tłumaczoną liturgią słowa na każdą niedzielę, ośrodki duszpasterskie – z nawigacją i dokładnymi informacjami na temat ponad 120 miejsc w Polsce, w których można spotkać znającego język migowy kapłana, katecheza – z filmami tłumaczącymi podstawowe prawdy wiary Kościoła, modlitewnik – z ponad 80 modlitwami przełożonymi na język migowy, sakramenty – z informacjami na temat przygotowania się do dobrego przyjęcia poszczególnych sakramentów oraz kontakt do moderatora aplikacji

– poinformował moderator aplikacji ks. Damian Migacz z diecezji tarnowskiej.

Zaznaczył, że pomysłodawcom chodziło o zebranie wszystkich dotychczasowych materiałów znajdujących się w internecie.

- Nagrywania filmów i tworzenia multimedialnych materiałów ewangelizacyjnych podjęło się kilka ośrodków duszpasterskich w Polsce – Fundacja Fonis, Duszpasterstwo Niesłyszących z diecezji gliwickiej, wrocławskiej, tarnowskiej, sandomierskiej i opolskiej – powiedział.

Dodał, że "aplikację będzie można wykorzystać do celów organizacyjnych Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce, zbierając informacje o planowanych pielgrzymkach, spotkaniach i innych działaniach dedykowanych niesłyszącym chrześcijanom w kraju".

Aplikacja jest bezpłatna. Działa w systemie Android.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP abp Wiktor Skworc, ordynariusz diecezji tarnowskie bp Andrzej Jeż i Krajowy Duszpasterz Niesłyszących w Polsce ks. Łukasz Pasuto.

Aplikacja została sfinansowana z darowizn niektórych księży duszpasterzy niesłyszących z Polski, przez Caritas i kurię diecezji radomskiej i tarnowskiej