- Zgromadziliśmy kilkadziesiąt sztuk Pisma Świętego w języku polskim. Jest ono ekumeniczne. Składa się z dwóch części. Pierwsza to Ewangelia, drugą część stanowią spisane świadectwa motocyklistów, którzy byli bardzo daleko od Boga, ale odnaleźli jego i sens życia – powiedział ks. Byrt.

Nowy projekt luterańskiego duchownego potrwa całe lato.

- Nasz kościół położony jest przy głównej, malowniczej drodze ze Szczyrku do Wisły. Nie sposób koło nas nie przejechać. Widzimy i słyszymy każdej soboty, i niedzieli setki motocyklistów, którzy wybrali się w Beskidy. Chcemy im podarować "wodę życia", czyli Biblię. Będziemy je rozdawać do wyczerpania zapasów i bez względu na przynależność kościelną

 – zapewnił ks. Jan Byrt.

Ks. Byrt znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i sport. W poprzednich latach rozdawał Biblię narciarzom na stokach. Zimą ofiarowuje dzieciom sprzęt narciarski, a latem rowery. Obok kościoła w Szczyrku tworzy ogród, w którym drzewa sadzą politycy, samorządowcy i sportowcy.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce liczy ok. 70 tys. wiernych. Najliczniejsza grupa luteranów mieszka na Śląsku Cieszyńskim, gdzie trendy reformacyjne dotarły wkrótce po wystąpieniu Marcina Lutra. Diecezja cieszyńska zrzesza ok. 38 tys. wiernych.