W przypadku stacji w Gorzowie, dwa pojazdy zostały w ramach programu „Lubuskie kontra wirus” realizowanego ze środków UE. Trzeci ze środków samorządu województwa. Łączna wartość ambulansów to 1,9 mln zł.

„Gdy tylko Unia Europejska dała nam zielone światło natychmiast Zarząd Województwa przekierował aż 50 mln zł na ochronę zdrowia, żeby szybko wesprzeć nasze szpitale i pogotowia ratunkowe w bezpośredniej walce z koronawirusem”

– powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

„Te karetki były potrzebne. W zeszłym roku kupiliśmy pierwszą karetkę w specyfikacji bariatrycznej, która nie stwarza bariery dla osób z dużą wagą. W tej chwili będziemy mieli cztery takie karetki”

– przekazał dyr. Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Andrzej Szmit.

Koszt dwóch ambulansów wraz z wyposażeniem zakupionych w ramach programu UE to 1,4 mln zł. Trzecia karetka za 500 tys. zł została zakupiona ze środków budżetu województwa i stacji pogotowia. Teraz stacja pogotowia w Gorzowie ma w swej flocie 10 karetek.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze wzbogaciła się o dwa nowe ambulanse. Karetki zostały zakupione za 1,5 mln zł w ramach programu „Lubuskie kontra wirus”.

Ambulanse są wyposażone m.in. w nowoczesne elektryczne nosze za 150 -160 tys. zł. W ciągu dwóch tygodni do Zielonej Góry dotrze także trzecia karetka, zakupiona ze środków samorządu wojewódzkiego.

Jak przekazał urząd marszałkowski, projekt unijny „Lubuskie Kontra wirus” ma budżet 45 mln zł; do tej pory do placówek ochrony zdrowia trafił dzięki niemu sprzęt o wartości ponad 30,2 mln zł.