Od lutego potwierdzono 241,4 tys. przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało już prawie 192 tys. osób. Od piątku do zdrowia powróciło kolejnych 477 zainfekowanych.

Nowych zakażeń nie wykryto w pięciu regionach - Marche, Basilicata, Molise, Sardynia i Dolina Aosty. W Lombardii zmarło kolejnych 16 osób i potwierdzono 95 nowych zakażeń. To 40 proc. wszystkich nowych przypadków.

Luca Zaia - szef władz regionu Wenecja Euganejska, gdzie wykryto ostatnio ognisko zakażeń - ogłosił w sobotę na konferencji prasowej, że złoży w prokuraturze zawiadomienie w sprawie osoby, która wiedząc o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa, doprowadziła do jego szerzenia. Według mediów jest to menedżer z Vicenzy, który po powrocie z Serbii odmówił hospitalizacji i wziął udział w wydarzeniach zbiorowych. Obecnie jest leczony na oddziale intensywnej terapii.

W stołecznym regionie Lacjum zarejestrowano zgon następnej osoby oraz 31 nowych zakażeń, w tym 14 w Rzymie.

W znajdującej się w Wiecznym Mieście siedzibie Światowego Programu Żywnościowego (WFP) poinformowano, że zakażonych jest dwóch pracowników tej agendy ONZ, którzy wrócili z Somalii.