Inicjatywa prezydenta, który chce umieszczenia w Konstytucji RP artykułu o zakazie przysposobienia i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, jest jak najbardziej słuszna - powiedział minister Ziobro, podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim.

"Prezydent odpowiada na agresję pewnych środowisk, które chcą narzucić większej części społeczeństwa swoje własne poglądy i wymusić zmiany w funkcjonalnym zakresie rodziny"

- podkreślił minister.

Dotyczy to także edukacji seksualnej, której elementy mogą przekazywać osoby nieodpowiednie dla wychowania najmłodszych - dodał Ziobro.

"Prezydent chce zagwarantować poczucie bezpieczeństwa polskim rodzicom, poprzez zapisy w polskiej konstytucji"

- powiedział szef MS. Jak dodał, środowiska liberalne i lewicowe mają różne, sprzeczne z interesem rodziny, pomysły na wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.

"Jeśli słyszę stanowiska pana Biedronia i pana Trzaskowskiego, i jego zastępcy pana Rabieja, ufam, że konstytucja zostanie zmieniona w zakresie wpisania zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe"

- powiedział Ziobro.

W sobotę prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. "W poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji " powiedział prezydent Andrzej Duda.