Pojawienie się szefa rządu na imprezie na Piazza San Cosimato, otwierającej popularne wśród rzymian letnie seanse , było dla zgromadzonych widzów ogromną niespodzianką, ze względu na wyjątkowo nieformalny charakter tego wydarzenia. Na wieczornych projekcjach gromadzi się głównie rzymska młodzież.

Pokazy organizuje stowarzyszenie, które przed kilkoma laty organizowało protesty przeciwko zamknięciu, liczącego kilkadziesiąt lat, kina America na Zatybrzu.

Premier Conte po przyjściu na plac otrzymał koszulkę stowarzyszenia. Razem z nim przyszła jego partnerka Olivia Paladino, co było dodatkowym zaskoczeniem, gdyż powszechnie znana jest z tego, że stroni od życia publicznego. Oboje w maseczkach usiedli na poduszkach położonych na ziemi.

W czasie wieczoru otwierającego tegoroczny letni sezon filmowy na Trastevere wyświetlono włoski film "La bella vita" , który wyreżyserował Paolo Virzi. Oprócz reżysera na projekcji pojawili się odtwórcy głównych ról, wśród nich gwiazda włoskiego kina Sabrina Ferilli.

Bezpłatne pokazy filmowe odbywać się będą do końca sierpnia, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego z powodu pandemii. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek i wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsca.