Najpierw Boniek, a teraz... Były reprezentant Polski pisze o Końskich: „Idealna wieś dla wieśniaka”

Były reprezentant Polski w piłce nożnej Wojciech Kowalczyk postanowił zabrać głos w sprawie tzw. "warszawki", o której mówił ostatnio prezydent Andrzej Duda. - Jak komuś przeszkadza Warszawka, to niech się przeprowadzi do Końskich. Idealna wieś dla wieśniaka - napisał, czym wywołał falę komentarzy.

Wojciech Kowalczyk
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Zbigniew Boniek we wtorek wywołał lawinę komentarzy wpisem, który wartościował wyborców ze względu na ich miejsce zamieszkania, wykształcenie i status zawodowy.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wciąż dolewa oliwy do ognia - po kilku dniach opublikował kolejny wpis, który rozgrzał internautów do czerwoności. Tym razem w formie cytatu. 

Okazuje się, że to nie jedyny przedstawiciel środowiska piłkarskiego, który postanowił ożywić się w kampanii wyborczej. Kolejny z nich odniósł się do niedawnej wypowiedzi prezydenta Dudy o tzw. "warszawce".

- Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej "warszawce", czyli grupie najbogatszych ludzi, prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa

- mówił Andrzej Duda na jednym ze spotkań z wyborcami. 

Te słowa skomentować postanowił Wojciech Kowalczyk, były reprezentant Polski w piłce nożnej. "Jak komuś przeszkadza Warszawka,to niech się przeprowadzi do Końskich. Idealna wieś dla wieśniaka" - napisał na Twitterze. Urażeni mogą poczuć się szczególnie mieszkańcy blisko 20-tysięcznego miasta w Świętokrzyskiem. 

Wpis zbulwersował internautów, którzy nie zostawili na byłym piłkarzu suchej nitki:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Wojciech Kowalczyk #Końskie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo