Podczas pierwszej sesji treningowej na torze w Spielbergu Hamilton był szybszy od niego o 0,356 s. W drugiej osiągnął najlepszy wynik dnia (1.04,304), a jego przewaga nad Finem wyniosła 0,197 s. Dominacja kierowców Mercedesa była wyraźna. Na pierwszym treningu trzecie miejsce zajął Holender Max Verstappen (Red Bull), ze stratą 0,602 s do Hamiltona, a na drugim – Meksykanin Sergio Perez (Racing Point), tracąc do Brytyjczyka jeszcze więcej - 0,641 s. Hamilton może w tym roku wyrównać rekord siedmiu tytułów mistrza świata, należący do Niemca Michaela Schumachera.

Czarny Mercedes zdominował pierwsze treningi sezonu F1

Rywalizacja odbywa się w ściśle określonych warunkach bezpieczeństwa, a zespoły funkcjonują w swoistych "bańkach" i są odizolowane od siebie w padoku, do tego kierowcy noszą na twarzy maski, nawet podczas rozmowy z mediami za pośrednictwem łącza wideo. Po raz pierwszy w historii cyklu wyścig odbędzie się całkowicie bez widzów.

Robert Kubica nie wyjechał dziś na tor

Sezon Formuły 1 miał się rozpocząć w połowie marca w Australii, ale plany storpedowała pandemia koronawirusa. W Austrii odbędą się dwa pierwsze wyścigi – drugim będzie za tydzień Grand Prix Styrii.

Kimi Raikkonen miał drobne kłopoty na torze