Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Na Trzaskowskiego nie można głosować

- Każdy polski patriota powinien wiedzieć, że na kandydata Koalicji Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego, nie można głosować. To jest wojna cywilizacyjna i nie można go popierać - podkreślił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Bąkiewicza mówił w TVP Info, że "nie można traktować umizgów Trzaskowskiego do środowiska narodowego inaczej niż jak przedwyborczą walkę".

"Faktycznie Rafał Trzaskowski dokładnie wpisywał się w działania swojej poprzedniczki (byłej prezydent Warszawy) Hanny Gronkiewicz-Waltz i powiedział, że będzie stopował patriotyczne marsze, nie tylko Marsz Niepodległości, ale także Marsz Powstania Warszawskiego"

- zaznaczył.

Podkreślił, że "trudno inaczej traktować Trzaskowskiego, jeśli (Trzaskowski) otacza się w ratuszu ludźmi o marksistowskich, wręcz komunistycznych poglądach". Bąkiewicz wskazał m.in. na radną KO Agatę Diduszko-Zyglewską.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodleglości pytany, "jak określi się przed II turą wyborów prezydenckich", zaznaczył, że "nie można głosować na Trzaskowskiego". Jego zdaniem kandydat KO "jest człowiekiem bardzo niebezpiecznym dla Polski". Według Bąkiewicza "ewentualna prezydentura Trzaskowskiego będzie osłabieniem Polski na arenie międzynarodowej, obniżeniem naszego bezpieczeństwa".

"Każdy polski patriota powinien wiedzieć, że na tego człowieka po prostu nie można głosować. Do prezydenta Andrzeja Dudy mamy wiele zastrzeżeń, ale Trzaskowski jest człowiekiem zupełnie z innej bajki.(...) To jest wojna cywilizacyjna i nie można popierać Rafała Trzaskowskiego"

- oświadczył Bąkiewicz.

Według niego "jeśli Trzaskowski zmieniłby poglądy, faktycznie Polska stałaby na pierwszym miejscu, to jest zaproszony na Marsz Niepodległości".

"Marsz Niepodległości jest dla wszystkich, ale w tej chwili wydaje się to niemożliwe"

- dodał.

W niedzielnych wyborach prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. To oznacza, że będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia - 13,87 proc. głosów; Krzysztof Bosak uzyskał poparcie 6,78 proc.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Bąkiewicz #Rafał Trzaskowski #Marsz Niepodległości #wybory prezydenckie

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo