- Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej naruszył moją nietykalność cielesną – poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (PiS). Poseł Nitras zablokował posłowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

- Rząd PiS" udzielił finansowania na tę i inne inwestycje MPWiK (1,250 mld zł) - napisał na Twitterze Kaleta, jednak - jak podkreślił - Trzaskowski o tym nie poinformował.

Posłowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba przybyli do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, gdzie miała się odbyć konferencja prasowa kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

"Pan poseł (Kaleta) próbował wejść na konferencję w celu wysłuchania pana prezydenta, a pan poseł Nitras się na pana posła, ministra Kaletę po prostu rzucił"

– powiedział poseł Ozdoba po incydencie, do którego doszło.

"To był po prostu fizyczny atak"

Sprawę skomentował w programie "Sygnały dnia" Adam Bielan.

To był po prostu fizyczny atak

- stwierdził, zaznaczając, że "Kaleta i Ozdoba od wielu dni tropią nieprawidłowości w stołecznej firmie MPWiK".

Chcieli na konferencji zadać pytania. Nitras fizycznie zaatakował Kaletę

- przypomniał gość Katarzyny Gójskiej.

Po pierwsze - wśród wielu posłów PO jest takie poczucie, że im wszystko wolno, że są ponad prawem. Po drugie - to kwestia zaleceń, które płyną ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Mamy do czynienia z kampanią nienawiści wobec Andrzeja Dudy i jego wyborców

- punktował.