Metropolita zwrócił się do kapłanów Archidiecezji Krakowskiej z apelem o kontynuowanie "maratonu modlitwy".

"Z wdzięcznością za podjęcie mojego wezwania, by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. Jana Pawła II w intencji tak ukochanej przez niego Polski, zwracam się do Czcigodnych Księży z prośbą o gorliwe i wierne kontynuowanie tego „maratonu modlitwy”. Każdego dnia dołączajmy do niego najbardziej aktualne intencje, którymi żyje całe nasze społeczeństwo" - napisał abp Jędraszewski.

"W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności"

- wezwał abp Marek Jędraszewski.

Metropolita zachęcił duchownych, by po niedzielnej mszy św. odczytali "Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego treść odczytał 3 maja 2020 r. na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki.