W Katowicach wiec poparcia dla prezydenta. „Na nic trzaski, na nic burze, Andrzej wygra w II turze”

Mieszkańcy Śląska spotkali się dziś w centrum Katowic na wiecu poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Brali w nim udział m.in. przedstawiciele rządu, parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, marszałek woj. śląskiego, a także górnicy z JSW SA, Kluby "Gazety Polskiej" np. z Gliwic, Tychów, Lublińca i Dąbrowy Górniczej oraz przedstawiciele "Solidarności". - Każda inna prezydentura oznacza, że Śląsk straci gospodarczo i społeczne, bo nikt ze Śląskiem nie będzie się liczył. Prezydent Andrzej Duda był z nami przez całe 5 lat i wtedy, kiedy było dobrze i teraz, kiedy przyszedł COVID-19 - mówił Jakub Chełstowski.

Agnieszka Kołodziejczyk

Katowicki rynek był dzisiaj "biało-czerwony" od flag, które przynieśli mieszkańcy i bardzo gwarny. Skandowano m.in. "Na nic trzaski, na nic burze, Andrzej wygra w II turze" oraz "Zwyciężymy".

- Nie wstydzimy się, głosowaliśmy na Andrzeja Dudę w I turze i zagłosujemy w II. Tak trzeba, tak jest dobrze dla Polski. Dlatego przyszliśmy dziś na rynek

- mówi Krzysztof Kuś, emeryt z Katowic, który był związany m.in. z kopalniami "Sosnowiec", "Kleofas", a później pracował w nieruchomościach.

Na wiec przyszedł z byłym kolegą z pracy Stanisławem Pietraszkiem. Ewa i Andrzej Rosołek przyjechali z Tychów wraz córką Martą, oni też nie mają wątpliwości, co do poparcia prezydenta Andrzeja Dudy. Podobnie jak Edward Łuczak z Mysłowic, który też uczestniczył w wiecu poparcia. 

Mateusz Klęka student III roku prawa Uniwersytetu Śląskiego, działa w strukturach Prawa i Sprawiedliwości w Siemianowicach Śląskich, dziś w centrum Katowic rozdawał mieszkańcom egzemplarze "Gazety Polskiej Codziennie".

- To bardzo ważne. Dlatego cieszę się, że mogłem pomóc w ten sposób w kampanii wyborczej

- mówi.

Na wiec poparcia dla prezydenta Dudy zaprosili dziś mieszkańców regionu m.in. Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego oraz Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, inni przedstawiciele rządu i parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy. (Kolejne spotkanie będzie jutro o godz. 17. w centrum Sosnowca).

- Gdy myślimy o naszym regionie, który się rozwija i transformuje jesteśmy pewni, że z panem prezydentem Dudą jest to możliwe

- mówił dziś w przemówieniu Jakub Chełstowski.

- Każda inna prezydentura oznacza, że Śląsk straci gospodarczo i społeczne, bo nikt ze Śląskiem nie będzie się liczył. Prezydent Andrzej Duda był z nami przez całe 5 lat i wtedy, kiedy było dobrze i teraz, kiedy przyszedł COVID-19. Prezydent nie bał się przyjechać na Śląsk, odwiedzić laboratoria, wspierał górników, wspierał nasze środowisko. Takie są fakty

- dodaje.

Marszałek Chełstowski zwraca uwagę, że kontrkandydat prezydenta Dudy - Rafał Trzaskowski, nie gwarantuje stabilności dla regionu, bo go nie zna, mimo że stąd (spod Rybnika) pochodzi jego żona. 

- Musimy się zmobilizować i dobrze wybrać. Tylko prezydent Duda gwarantuje stabilność i dobrą współpracę rządu i samorządu

- dodaje Jakub Chełstowski.

W spotkaniu brali udział górnicy z JSW, przedstawiciele "Solidarności" (m.in. jej ikona - Andrzej Rozpłochowski), Kluby Gazety Polskiej z Gliwic, Tychów i Dąbrowa Górnicza 2.

- Andrzej Duda będzie najlepszym prezydentem na kolejnych 5 lat, bo będzie kontynuował, to co - do tej pory robił

- mówi Janusz Jabłoński, przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" z Tychów.

- Prezydent ma bardzo wielkie osiągnięcia, choćby na polu polityki zagranicznej. Polska nigdy nie była tak szanowana za granicą, jak obecnie. Nigdy nie miała, aż tak wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej. Nigdy nie miała także, aż tak dobrych sojuszy i ta postawa prezydenta jest tutaj kluczowa. Bardzo ważna jest walka o naszą niezależność. Niepodległość Polski jest składową kilku rzeczy, choćby niezależność energetyczna

- dodaje.

Janusz Jabłoński, zwraca uwagę, że takie projekty jak Baltic Pipe, wspieranie rozbudowy "Gazoportu" są kluczowe dla Polski, uniezależniają nasz kraj od Rosji. Podobnie jak przekop Mierzei Wiślanej, czy Via Carpatia.

- To projekt komunikacyjny, który niesamowicie posunie nas kierunku najbardziej rozwiniętych krajów Europy. Z kolei Centralny Port Komunikacyjny będzie Polskę lokował w czołówce biznesu i innowacji. Dalej polityka społeczna, którą wprowadził prezydent. Gdy słyszę zdania - o rozdawnictwie pieniędzy, bardzo mi się to nie podoba, bo wspieranie polskich rodzin nie jest żadnym rozdawnictwem. Tylko osoby, które nie mają doświadczenia i nie wiedzą, ile kosztuje wychowanie dzieci i prowadzenie rodziny mogą takie opinie prezentować. Poparcie dla prezydenta Dudy, jest dla nas niedyskutowalne

- stwierdza Janusz Jabłoński.

Marta Święcicka, przewodnicząca Klubu GP im. Marszałka Piłsudskiego z Gliwic także nie ma wątpliwości, jak ważne jest zamanifestowanie poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Klub ma bardzo bogate plany na najbliższe dni kampanii, np. jutro będzie gościł w Sosnowcu, będą też rozdawać "Express Wieczorny". Do mieszkańców trafi wiele tysięcy egzemplarzy gazet.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Agnieszka Kołodziejczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo