Karim Benzema i afera z sekstaśmą. Gwiazdorowi Realu Madryt może grozić nawet pięć lat więzienia

Prokuratura w Wersalu chce postawić przed sądem piłkarza Realu Madryt Karima Benzemę. Według agencji AFP były reprezentant Francji ma być oskarżony o współudział w próbie szantażu swojego byłego kolegi z kadry Mathieu Valbueny w 2015 roku.

Prokuratura chce postawić Karima Benzemę przed sądem
facebook.com/KarimBenzema

Benzema jest podejrzany o nakłanianie Valbueny, aby zapłacił szantażystom, którzy grozili mu ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem. Materiałem dowodowym mają być billingi rozmów Benzemy. Za przypisywane mu czyny grozi we Francji kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Karim Benzema i afera z sekstaśmą. Prokuratura chce postawić piłkarza Realu przed sądem

Na ławie oskarżonych ma zasiąść również czterech mężczyzn związanych z piłką nożną, ale prokuratura odstąpiła od oskarżenia innego byłego reprezentanta Francji Djibrila Cisse, który początkowo również był podejrzany o współudział w przestępstwie.

Głośna sprawa szantażu Valbueny przerwała karierę reprezentacyjną Benzemy. Gwiazdor Realu Madryt, zatrzymany i przesłuchany w listopadzie 2015 roku przez sędziego śledczego w Wersalu, nie był już powoływany do kadry przez selekcjonera Didiera Deschamps’a.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Karim Benzema #sekstaśma

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo