„Kampania hejtu i nienawiści”. Politycy PiS pokazują przykłady i apelują do Trzaskowskiego

- Apelujemy do kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego o powstrzymanie agresji i nienawiści swoich zwolenników - podkreśliła rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska. - Kampania hejtu i nienawiści inspirowana jest przez najbliższe otoczenie Trzaskowskiego - wtórował jej rzecznik sztabu prezydenta, Adam Bielan.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Podczas konferencji prasowej Bielan przekazał, że dotyczy ona hejtu, z którym spotykają się sympatycy starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy i z którym spotyka się w sieci sam prezydent.

"Ta kampania hejtu, ta kampania nienawiści niestety jest inspirowana przez najbliższe otoczenie kandydata KO Rafała Trzaskowskiego"

- ocenił Bielan.

Sztabowcy prezydenta zaprezentowali też krótki film z jednego z wieców Trzaskowskiego, na który przyszli też zwolennicy Dudy. Poseł KO i członek sztabu Trzaskowskiego, Sławomir Nitras nagrywał zwolenników Andrzeja Dudy i do jednej z kobiet, która pytała posła dlaczego ich nagrywa, mówił:

"Niech pani mnie nie dotyka. Pani nie rozmawia, pani prowokuje. Pani przyszła tu z bandą bojówkarzy i rozbija wiec".

Na co kobieta odpowiada:

"Ja pana nie dotykam, ja z panem merytorycznie rozmawiam; to pan zaczepia tych ludzi".

"Na filmie widać jak poseł Sławomir Nitras, nie pierwszy z resztą raz zaczepia, atakuje, prowokuje grupę wyborców, którzy nie podzielają jego poglądów. Słyszymy głos kobiet, które proszę, żeby ich nie zaczepiał, nie prowokował. Jedna z pań mówi, że ma prawo głosować na kogo chce"

- zaznaczyła Czerwińska.

Zwróciła się też do Trzaskowskiego z pytaniem, czy "akceptuje chuliganerię polityczną".

"Czy Rafał Trzaskowski znajdzie w sobie tyle odwagi i siły żeby powstrzymać swoje środowisko, swoich sztabowców, współpracowników, ale i zwolenników przed agresją i nienawiścią wobec tych, którzy mają inne poglądy i będą głosować na innego kandydata?"

- pytała Czerwińska.

Bielan zaprezentował wpis jednego z gdańskich radnych PO Krystiana Kłosa, który - jak mówił - rozpowszechnia fejk newsy, że jeśli ktoś głosował na prezydenta Dudę w pierwszej turze, to nie musi iść na głosowanie, ponieważ w drugiej turze głosują tylko osoby, które zaznaczyły innych kandydatów.

"Proszę zobaczyć, w jaki sposób zachowują się w internecie działacze PO, w jaki sposób podstępnie za pomocą fejk newsów starają się wpłynąć na wynik wyborczy"

- mówił Bielan.

Dodał, że w ocenie sztabu jest to przestępstwo i wyraził nadzieję, że PKW będzie "z tym twardo walczyć".

"Apeluję do Rafała Trzaskowskiego, do szefa PO Borysa Budki, żeby rozliczyli swoich działaczy, którzy publikują takie fejk newsy"

- powiedział europoseł.

Sztabowcy prezydenta Dudy mówili też o niszczeniu jego plakatów wyborczych. Zdaniem Bielana do "takich aktów chuligaństwa, niszczenia materiałów wyborczych dochodzi m.in. dlatego, że istnieje przyzwolenie najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego do tego rodzaju działań".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PiS #Anita Czerwińska #adam bielan #Sławomir Nitras #Rafał Trzaskowski #wybory prezydenckie

lml
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo