Rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Karolina Gajewska poinformowała PAP w czwartek, że pacjent trafił w poniedziałek z urazem kolana na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej.

- Dzięki temu, że nasz szpital wykonuje testy pacjentom przyjmowanym na oddziały wykryliśmy u niego obecność SARS-CoV-2. Chory został już przewieziony do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Radomiu

– przekazała Gajewska. Dodała, że pacjent zaraził się koronawirusem zanim trafił do szpitala.

Aby nie doszło do zakażeń kolejnych osób, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej wstrzymał przyjęcia nowych chorych do czasu otrzymania wyników personelu oraz pacjentów przebywających aktualnie na oddziale.

Obecnie w całym szpitalu leczonych jest ponad 380 pacjentów.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu był na przełomie marca i kwietnia jednym z największych ognisk koronawirusa w Polsce. Pozytywne wyniki testów miało 230 osób z personelu i pacjentów. Szpital po kolei zamykał poszczególne oddziały. Na COVID-19 zmarł pracujący w lecznicy 46-letni fizjoterapeuta.

Pod koniec kwietnia sytuacja się ustabilizowała. Rzeczniczka lecznicy informowała wówczas, że w szpitalu nie ma przypadków zakażeń. Jednak w maju znów zanotowano kolejne zakażenia wśród pacjentów i personelu i przypadków znów zaczęło przybywać.

W połowie czerwca z powodu koronawirusa w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zawieszona była działalność trzech oddziałów: neurochirurgii, reumatologii i neurologii. Wstrzymano też przyjęcia na oddział wewnętrzny i na okulistykę. Od środy znów są przyjmowani chorzy na oddział wewnętrzny II i nadciśnienia tętniczego.