Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu drogi krajowej 8 z ulicą Bohaterów Getta. Jak powiedziała oficer prasowa ząbkowickiej policji kom. Ilona Golec, według relacji świadków, kierujący samochodem audi typu SUV, jadąc od strony Srebrnej Góry, na skrzyżowaniu z drogą krajową 8 skręcił w lewo. Wymusił w ten sposób pierwszeństwo na kierowcy jadącym z Ząbkowic Śląskich i gwałtownie przyspieszył. "Po chwili potrącił na przejściu dla pieszych 2,5-letnie dziecko, które szło za rękę z mamą, ale nieco przed nią, po czym uciekł z miejsca zdarzenia" – relacjonowała policjantka.

Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Policjantka dodała że świadkowie zdarzenia zdążyli zapamiętać pierwsze dwie litery tablic rejestracyjnych. "Od razu zostały powiadomione wszystkie ościenne jednostki. Daliśmy też komunikat do lokalnych mediów. Policjanci sprawdzali również monitoring" – powiedziała.

Kom. Golec poinformowała, że policjanci otrzymali informację o widzianym w okolicy pojeździe i w tej chwili pojechali pod wskazane miejsce. "Aktualnie trwają czynności, które mają potwierdzić tożsamość mężczyzny. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest to sprawca wypadku" – przekazała.