Podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego prezydent przekonywał, że chce "kontynuować politykę wspierania polskich rolników, obrony polskiej własności i jej rozwijania".

"Ja tutaj rolnikom obiecałem pięć lat temu, że zrobię wszystko, by polska ziemia była chroniona i dopełniłem tego zobowiązania. Jest dzisiaj chroniona"

- oświadczył.

Podziękował rolnikom z całej Polski za to, że zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe.

"Dziękuję wszystkim tym producentom mięsa, którzy zostali ciężko dotknięci koronawirusem - producentom wołowiny, wieprzowiny, drobiu - ale także producentom mleka oraz tym, którzy mają gospodarstwa, w których uprawiają kwiaty. Chcę powiedzieć, że będzie dodatkowe wsparcie w związku z epidemią koronawirusa, bo wiem, że wielu z państwa bardzo ucierpiało przez to, że nie mogło sprzedać swoich produktów, przez to, że nie było odbioru"

- podkreślił Duda.

Prezydent poinformował, że "Komisja Europejska wyraziła zgodę, by dodatkowe pieniądze w ramach środków unijnych przeznaczyć na wsparcie dla tych grup rolników".

"Ponad 1 mld zł będzie przeznaczonych na ten cel. Już w najbliższym czasie otrzymacie państwo dodatkowe wsparcie. Chcę prowadzić politykę wspierania wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba"

- powiedział.