Założenia kampanii Trzaskowskiego

  

Warunkiem skutecznej rywalizacji Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim jest trafne odczytanie założeń jego kampanii i adekwatne ustosunkowanie się do tego. Głównym jej założeniem nie jest wcale określona wizja przyszłości naszej ojczyzny i program, lecz autopromocja – przekonanie jak największej liczby wyborców, że – w przeciwieństwie do „długopisu” – Trzaskowski jest po prostu fajnym facetem, który chce zgody, będzie odbudowywał wspólnotę (którą PO rozwala od 2005 r.), będzie silnym prezydentem kontrolującym rząd itp.

A jego „programem” jest niespójny zbiór ładnie brzmiących tez, tego, co chce usłyszeć duża część wyborców, maskowanie rzeczywistego programu i podszywanie się pod elementy programu Zjednoczonej Prawicy. Kampania ma utrwalić w oczach wyborców podsycany nienawiścią i pogardą fatalny, odpychający obraz PiS i przyklejonego do niego Andrzeja Dudę. Zadaniem naszego kandydata, popierających go polityków i mediów są zatem przynajmniej dwie rzeczy: przede wszystkim prowadzenie kampanii pozytywnej oraz odsłanianie prawdy o Trzaskowskim jako reprezentancie opcji liberalno-lewicowej i przystojnym nieudaczniku, którego poglądy są zmienne jak chorągiewka na wietrze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts