Reprezentantka Gruzji do ŁKS trafiła z greckiego Markopoulo VC, a wcześniej była siatkarką tureckich klubów - Ankara DSI GSK i PTT Spor Ankara. 21-letnia przyjmująca mierzy 185 cm i dysponuje 305 cm zasięgu w ataku. Kalandadze przyznała, że jest szczęśliwa z możliwości występów w ŁKS i polskiej ekstraklasie.

"Od dzieciństwa darzyłam polską siatkówkę szczególnym uczuciem. Byłam fanką reprezentacji Polski, inspirowały mnie reprezentantki tego kraju. Uważam, że to dla mnie szansa, aby zdobyć doświadczenie. ŁKS to bardzo profesjonalna drużyna i jestem podekscytowana, że będę w takim zespole"

– podkreśliła.

ŁKS jest coraz bliżej skompletowania kadry na nowy sezon. Niewiadomymi pozostaje już tylko obsada pozycji rozgrywającej i jeszcze jednej przyjmującej. W klubie z Łodzi mają nadzieję, że te kwestie zostaną rozstrzygnięte w ciągu tygodnia, bowiem w środę 8 lipca ełkaesianki mają zaplanowany pierwszy trening przed nowymi rozgrywkami.

Wcześniej do ŁKS Commerceon dołączyły: atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, serbska środkowa Ivana Mrdak, rozgrywająca Aleksandra Pasznik, atakująca Agata Wawrzyńczyk oraz libero Magdalena Saad. Swoje umowy przedłużyły środkowe - Klaudia Alagierska i Joanna Pacak, przyjmujące - Aleksandra Wójcik i Serbka Katarina Lazovic oraz libero Krystyna Strasz.

Odeszły natomiast: Monika Bociek, Natalia Skrzypkowska, Ewa Kwiatkowska, Anna Korabiec, Daria Szczyrba, Klaudia Gajewska, Słowenka Eva Mori i Włoszka Valeria Caracuta. Z kolei atakująca Izabela Kowalińska zakończyła karierę.

Łodzianki w nowym sezonie nadal będzie prowadził Włoch Giuseppe Cuccarini.

Nowy sezon w ekstraklasie kobiet ma rozpocząć się 19 września.