"Zapraszamy do poznania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, środowisko naturalne idealne do aktywnego wypoczynku oraz liczne zabytki"

- podkreśliła rzeczniczka regionalnego przewoźnika kolejowego Joanna Osińska.

Dodała, że dojazd koleją do większości atrakcji turystycznych w regionie zajmuje maksymalnie godzinę.

W ramach akcji przygotowano wiele ofert specjalnych ułatwiających poznawanie uroków regionu - to m.in. bezpłatna komunikacja miejska w Tomaszowskie Mazowieckim dla pasażerów posiadających ważny bilet kolejowy ŁKA.

"Godziny odjazdu autobusów z dworca kolejowego zostały dopasowane do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek do 30 proc. na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Niebieskich Źródeł, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. Tomaszów Mazowiecki i okolice obfitują w bogatą sieć tras rowerowych. Korzystając z nich, można dotrzeć m.in. do Spały, Inowłodza, nad Zalew Sulejowski"

– dodała Osińska.

Z kolei wszyscy, którzy chcą zwiedzić skierniewicką Parowozownię podczas dni otwartych zaplanowanych w tym sezonie na 4 lipca, 1 sierpnia, 5 września i 3 października, będą mogli bezpłatnie wrócić do domu pociągiem ŁKA.

Promocyjną cenę biletu kolejowego przygotowano również dla miłośników Rogowskiej Kolei Wąskotorowej.

"W wakacyjne niedziele oraz 15 sierpnia w sobotę warto zaplanować przejażdżkę zabytkowym taborem na ośmiokilometrowym odcinku między Rogowem a Jeżowem. Najszybciej, najwygodniej i najtaniej można dojechać do Rogowa z ŁKA – pociąg ŁKA Sprinter pokonuje trasę z Łodzi Fabrycznej w 24 minuty. Voucher pobrany ze strony kolejrogowska.pl uprawnia do zakupu biletu na podróż ze zniżką o ok. 30 proc."

– wyjaśniła rzeczniczka przewoźnika.

W Rogowie można również odwiedzić Arboretum, które pasażerowie ŁKA mogą zwiedzić w cenie biletu ulgowego.

Tańsze o 15 proc. bilety czekają również na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez Aquapark Fala w Łodzi. Aby otrzymać zniżkę, należy w kasie okazać ważny danego dnia bilet ŁKA.

Przewoźnik zachęca także do dalszych podróży i skorzystania z szybkiego weekendowego połączenia na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Pasażerowie mogą bezpłatnie kontynuować podróż komunikacją miejską w stolicy oraz Łodzi.