Podczas spotkania na placu Wolności w Szczecinku, gdzie zebrało się kilkaset osób, kandydat Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że stoją wokół niego samorządowcy.

"Samorządowcy, którzy rządzili, podejmowali decyzję, którzy dzisiaj rządzą i podejmują decyzję i dzięki temu cała Polska wypiękniała" - podkreślił.

Trzaskowski ocenił, że dziś rządzący muszą podejmować trudne decyzje, a nie radzą sobie z obecnym kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa i "podobno chcą szykować podwyżki podatków".

Odnosił się również do propozycji Szymona Hołowni - "weta samorządowego", gdy rządzący będą "zabierali pieniądze samorządom", "demokratycznego weta" w przypadku "łamania konstytucji", "zielonego weta" dotyczącego zmian klimatycznych. "Zgadzam się w tym z Szymonem Hołownią" - powiedział Trzaskowski.

Wśród swoich propozycji programowych wymieniał złożenie projektu ustawy o kwocie wolnej od podatku, wsparcie dla rolników i walkę z wykluczeniem.

Trzaskowski podkreślił, że w wyborach prezydenckich było "dziesięciu kandydatów, którzy chcieli zmiany". "I jeżeli razem opracujemy program, na który zagłosowała absolutna większość Polek i Polaków, to odniesiemy sukces, to przeprowadzimy zmianę i zwyciężymy" – mówił przy aplauzie i okrzykach publiczności "zwyciężymy".

Dodał, że "dzisiaj prezydent musi się unieść ponad swoje środowisko polityczne", czego, jak ocenił, nie zrobił Andrzej Duda, który "opowiadał o wspólnocie i nie wyciągnął ręki do nikogo, kto myśli inaczej".

Rafał Trzaskowski po zakończeniu przemówienia rozmawiał z mieszkańcami i pozował z nimi do zdjęć. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, który w środę odwiedza Zachodniopomorskie i Wielkopolskie, spotka się m.in. z mieszkańcami Wałcza.