Sytuacja epidemiczna i przepisy związane z zakazem organizowania imprez masowych, zmusiła nas do podjęcia tej niełatwej decyzji, jaką jest odwołanie tegorocznej, ósmej edycji Polish Hip-Hop Festival. Bardzo żałujemy, ponieważ w tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze bardziej niezwykłe i wyjątkowe wydarzenie pod każdym względem, o którym długo byście nie zapomnieli

– oświadczyli w komunikacie organizatorzy.

Podkreślili, że odwołują przygotowywane wydarzenie jako jedni z ostatnich, ponieważ do końca wierzyli, że sytuacja ulegnie poprawie. "Tak się jednak nie stało i zdecydowaliśmy, że następna edycja odbędzie się w dniach 5 – 7 sierpnia 2021” – oznajmili. Zapowiedzieli, iż „przyszłoroczna impreza będzie edycją podwójną” i „wydarzeniem jakiego jeszcze płocka plaża nie widziała”.

Przygotowujemy rozwiązania, których do tej pory nie było zarówno pod względem infrastruktury, liczby scen jak i aspektów wizualnych. Potwierdzamy również dotychczasowo ogłoszonych artystów. Ci sami i jeszcze więcej zagra w przyszłym roku

– wyjaśnili organizatorzy Polish Hip-Hop Festival, przekonując, iż warto zachować karnety kupione na tegoroczne wydarzenie, gdyż przyszłoroczna „podwójna edycja może spowodować zmianę cen”.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. Organizatorzy imprezy anonsowali wcześniej, iż w tym roku podczas ósmej odsłony tego wydarzenia wystąpić mieli m.in. O.S.T.R., Dwa Sławy, Bedoes, Paluch, PRO8L3M, Szpaku, Słoń i Louis Villain, a także Kaz Bałagane, Jan-rapowanie i Wini, Mata oraz Dziarma, Gverilla, Hodak i Piotr Cartman.