Jak podano w przesłanym komunikacie, zaproszenie jest skierowane jednocześnie do dzieci i ich rodziców. W bezpłatnym badaniu zdrowia mogą wziąć udział dzieci w wieku szkolnym (7-14 lat) oraz ich opiekunowie bez względu na wiek.

„Celem badania jest kompleksowa ocena stanu zdrowia dziecka oraz jego opiekuna dokonana w oparciu o badania laboratoryjne, biomedyczne, antropometryczne i ankietowe. To już druga edycja badania, dzięki której nasi naukowcy chcą jak najlepiej poznać stan zdrowia wrocławian”

- napisano w komunikacie.

W ramach badania każdy z uczestników - dziecko i rodzic - będzie miał wykonane badania laboratoryjne (tj. morfologa krwi, poziom glukozy, hemoglobina glikowana, poziom kreatyniny, lipidogram: cholesterol całkowity, LDL cholesterol, HDL cholesterol, trójglicerydy, poziom elektrolitów: sód i potas oraz poziom hormonu tyreotropowego TSH.

Dodatkowo wykonane zostaną badania EKG, spirometria, pomiar ciśnienia tętniczego, badania antropometryczne z uwzględnieniem analizy składu masy ciała oraz badanie laryngologiczne i tympanometryczne.

Badania będą odbywać się w siedzibie programu Picture, mieszczącej się przy Pracowni Przesiewowych Testów Aktywności Biologicznej i Gromadzenia Materiału Biologicznego Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Borowskiej 211A we Wrocławiu.

Zarejestrować się na badania można telefonicznie 71 784 04 64 oraz 71 784 04 65 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 lub osobiście.